Karakter boyutu :
Rize’de Dolmuş Durakları 6 Şubat’ta Taşınmaya Başlayacak

Rize’de Dolmuş Durakları 6 Şubat’ta Taşınmaya Başlayacak

Tarih 16 Ocak 2019, 10:03 Editör tula basın

Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat Kasap, Menderes Bulvarı üzerinde yer alan Trabzon dolmuş durağı ile köy, mahalle ve ilçe dolmuş duraklarının 6 Şubat’tan itibaren 3 grup şeklinde sahil dolgu alanında yapılan Toplu Taşıma Merkezine taşınacağını söyledi

Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, sahil dolgu alanında yapımı tamamlanan Toplu Taşıma Merkezi çalışmalarını yerinde inceldi. Başkan Kasap, dolmuş duraklarının yeni alana taşınma işleminin 6 Şubat’ta başlayacağını ifade etti.

Teknik ekibi ile birlikte Toplu Taşıma Merkezinde incelemelerde bulunarak çalışmalarla ilgili bilgi alan ve kalan eksikliklerin giderilmesi talimatını veren Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap, projede gelinen noktayla ilgili açıklamada bulundu.

rize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(2).jpg

“İL TRAFİK KOMİSYONUNUN ALMIŞ OLDUĞU KARAR DOĞRULTUSUNDA RİZE BELEDİYESİ OLARAK TOPLU TAŞIMA MERKEZİNİ OLUŞTURDUK”

Başkan Kasap açıklamasında; “Projemizin bütün çalışmalarını eksiksiz bir şekilde yerine getirmenin çabası içerisindeyiz ve bu nedenle son kontrolleri yaparak eksikliklerin giderilmesini sağlamak amacıyla incelemede bulunduk. İl Trafik Komisyonumuzun almış olduğu bir karar ve gerekli görülmesi doğrultusunda Rize Belediyesi olarak Toplu Taşıma Merkezimizi hayata geçiriyoruz. Şehir içi trafiğini rahatlatmak adına ilçeler arası ve köylerimize taşımacılık veren minibüslerimizi şehrimizin içerisinden sahil kısmına aktararak merkezdeki yoğunluğu azaltmak amacıyla Toplu Taşıma Merkezini hayata geçirdik. Oluşturmuş olduğumuz bu alana 6 Şubat itibariyle 3 grup şeklinde belirli tarih aralığında mevcut duraklarımızı taşıyarak tamamen yerleştikten sonra daha rahat trafik akışının sağlanacağını düşünüyoruz.” Dedi.

TOPLU TAŞIMA MERKEZİNE ULAŞIM NOKTASINDA MERKEZDEN SAHİLE ÜCRETSİZ SERVİSLER HİZMET VERECEK

Rize Belediyesi olarak vatandaşların yeni durak alanına ulaşımını sağlayacak şekilde merkezden ücretsiz servis hizmeti başlatarak gidiş gelişini sağlayacaklarını kaydeden Başkan Kasap, “Onun haricinde zaten karşıya geçme noktasında güzergah üzerinde bas geç trafik lambası yaptık. Vatandaşlarımızın sahile ulaşma noktasında zaten kullanmış oldukları bir sistem. İl trafik komisyonumuzun almış olduğu karar doğrultusunda minibüslerimiz doğu ve batı kesimi yönünde ulaşımı sağlayacaklar. Toplu Taşıma Merkezimizin ilimize hayırlı olmasını diliyorum. Toplu Taşıma Merkezi projesi, 2 il, 11 ilçe, 12 mahalle ve 72 köy olmak üzere 97 hatta hizmet verecek. Yapılan proje hizmet vermeye başladığında, Hapeloğlu Market yanında bulunan mevcut dolmuş duraklarının sahile taşınmasıyla birlikte söz konusu alanda yapılacak yeni düzenlemeyle Menderes Bulvarı trafiğinde rahatlama bekliyoruz” diye konuştu.

resat-kasap-047.jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(3).jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(5).jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(1).jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(7).jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(10).jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(9).jpgrize’de-dolmus-duraklari-6-subat’ta-tasinmaya-baslayacak-(11).jpg


 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

RİZE HABERLERİ

Rize'de Asayiş Uygulamaları

Rize'de Asayiş Uygulamaları Rize'de Emniyet Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığınca yürütülen çalışmalarda haklarında yakalama kararı bulun...

Rize’de 58 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşayacak

Rize’de 58 Bin Öğrenci Karne Heyecanı Yaşayacak Rize’de 2018-2019 eğitim-öğretim yılının 1. döneminde 58 bin öğrenci karne heyecanı yaşayacak.

Tüm Fotoğraflar    

  16.10.2019
 

16.10.2019..

İzlenme: 29

   
  12.10.2019
 

12.10.2019..

İzlenme: 61

   
  11.10.2019
 

11.10.2019..

İzlenme: 67

   
  10.10.2019
 

10.10.2019..

İzlenme: 54

   
 •  
 •  
 •  
tula basın tula basın
‘’ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’’!...
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM

   


KİRALIK EV