Karakter boyutu :
Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde Teknokent Kurulması İçin İlk İmz

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi’nde Teknokent Kurulması İçin İlk İmz

Tarih 16 Ocak 2019, 10:04 Editör tula basın

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ile Türk-Alman Üniversitesi’nin ortak teknokent kurmak için yürüttüğü çalışmaların tamamlanarak, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvuru yapma aşamasına geldiği bildirildi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi (RTEÜ)’den yapılan açıklamada, “RTEÜ ile Türk Alman Üniversitesi’nin ortak kuracağı Teknokent ile ilgili Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Zihni Derin Yerleşkesinde 3506 m2 arazi Teknoloji Geliştirme Bölgesi olarak tahsis edildi. Yine İstanbul’da Çekmeköy sınırları içerisinde yer alan yaklaşık 60 dönümlük arazide Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurulmak üzere iki üniversiteye tahsis edilmiştir. Bu sayede iki farklı yerde Teknoloji Geliştirme Bölgesi ilan edilerek RTEÜ ile Türk Alman Üniversitesi’nin ortak Teknokenti kurulmuş olacaktır.

Gerek İstanbul’daki arazinin tahsisi gerekse Teknoloji Geliştirme Bölgesi kurmak için gerekli bütün prosedürler ve yapılabilirlik raporu tamamlanmış olup Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’na başvurma aşamasına gelinmiştir. Bu aşamada kurulacak olan Teknokentin ortakları olan Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi, Türk Alman Üniversitesi, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Geliştirme Vakfı ve Türk Alman Üniversitesini Destekleme Vakfı arasında Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Protokolü imzalandı. Toplantıda RTEÜ Geliştirme Vakfı Başkanı Nusret Bayraktar, kurulacak olan Teknoloji Geliştirme Bölgesi Kurucu Heyet Başkanı olarak seçilmiştir. Bundan sonraki süreçte bakanlık tarafından Teknoloji Geliştirme Bölgelerinin ilan edilmesinin akabinde şirket kurulum çalışmaları ve her iki Teknoloji Geliştirme Bölgesi içerisinde teknokent binalarının yapımı inşaatına başlanılacaktır.” ifadeleri kullanıldı.

rteu’de-teknokent-kurulmasi-icin-ilk-imzalar-atildi-(1).jpgrteu’de-teknokent-kurulmasi-icin-ilk-imzalar-atildi-(2).jpgrteu’de-teknokent-kurulmasi-icin-ilk-imzalar-atildi-(3).jpg


  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array

RİZE HABERLERİ

Öğrenciler Vali Çeber’e "Bir bakışı var, dersin Çarşamba da tatil past

Öğrenciler Vali Çeber’e Rize'de 2 günlük tatilin ardından çarşamba gününün de tatil edilmesini isteyen öğrenciler, Vali Kemal Çeber’e b...

Rize’de Soba Zehirlenmesi 1 Ölü, 1 Yaralı

Rize’de Soba Zehirlenmesi 1 Ölü, 1 Yaralı Rize’nin Kalkandere ilçesinde sobadan zehirlenen iki kişiden 1’i hayatını kaybederken, diğeri yaralandı.

Tüm Fotoğraflar    

  28.02.2020
 

28.02.2020..

İzlenme: 3

   
  27.02.2020
 

27.02.2020..

İzlenme: 11

   
  26.02.2020
 

26.02.2020..

İzlenme: 19

   
  25.02.2020
 

25.02.2020..

İzlenme: 23

   
tula basın tula basın
‘’ADALET MÜLKÜN TEMELİDİR’’!...
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM

   


KİRALIK EV