Karakter boyutu :
Öğrenciler Vali Çeber’e

Öğrenciler Vali Çeber’e "Bir bakışı var, dersin Çarşamba da tatil past

Tarih 12 Şubat 2020, 18:27 Editör tula basın

Rize'de 2 günlük tatilin ardından çarşamba gününün de tatil edilmesini isteyen öğrenciler, Vali Kemal Çeber’e bu isteklerinin yazılı olduğu yaş pasta ikram etti.

Rize Valisi Kemal Çeber, sosyal medya üzerinden kendisi ile iletişime geçerek görüşme talep eden öğrencileri geri çevirmedi. 2 günlük tatilin ardından çarşamba gününün de tatil edilmesini isteyen öğrenciler, Vali Çeber’e bu isteklerinin yazılı olduğu "Bir bakışı var, dersin Çarşamba da tatil" yaş pasta ikram etti.

Rize Valisi Kemal Çeber, kent merkezine 3 yıl aradan sonra yağan kar yağışı nedeniyle okulların tatil olması taleplerine dair sosyal medyadan paylaşımda bulunarak tatil kararını öğrencilerle birlikte alacağını ve öğrencilerin kar fotoğraflarını ve bulundukları yerdeki durumu kendisiyle paylaşmasını istemişti. Öğrencilerin yoğun mesajlarıyla karşılaşan Vali Çeber’in bu tutumu Vali öğrenci diyaloğundan ziyade abi kardeş, baba oğul mesajlarına dönüşürken Vali Çeber de kendisine gelen resmi bilgilerle sosyal medya vasıtasıyla öğrencilerden iletilen bilgi ve fotoğrafları birlikte değerlendirerek 10 ve 11 Şubat’ı kapsayan iki gün tatil kararı verdi.

Vali Çeber, bugün yaptığı paylaşımlarda ise yoğun buz ve muhtemel riskler nedeniyle tatilin bir gün daha uzatılması yönünde öğrencilerle birlikte karar vereceğini belirterek, tatil kararını öğrencilerle birlikte alacağını duyurdu. Vali Çeber paylaşımlarında “Belediye Başkanımız Rahmi Başkanım da sizi çok seviyor galiba... bu konuda şimdi arayıp birşeyler dedi... Birisi Başkanım diye arayıp beni mi kandırıyor sanki öğrencilerle konuşuyorum dedim::))” ve “valilik önünde tören alanımızda da kar çok ama kardan adam yok. Tören alanımızı yıkmamak kaydıyla kar eğlenceleri için alan müsait.” ifadelerine de yer verirken bir grup öğrenci sosyal medya üzerinden Vali Çeber’e görüşme talebinde bulundu.

Öğrenciler, Vali Çeber’in sosyal medyadaki “valilik önünde tören alanımızda da kar çok ama kardan adam yok.” Paylaşımı üzerine tören alanında kardan adam yaparken, burada Vali Çeber ile bir araya geldiler. Öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Çeber ardından öğrencilerle birlikte Valilik Toplantı Salonuna geçti.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak’ın da eşlik ettiği ziyarette öğrenciler üzerinde "Bir bakışı var, dersin Çarşamba da tatil" yazılı pastayı Vali Çeber’e ikram etti.

Toplantı salonunda gerçekleştirilen ziyarette öğrenciler hava muhalefeti ve yol şartlarının elverişsiz olduğunu Vali Çeber’e ileterek verilen kar tatilinin bir gün daha uzatılmasını talep ettiler. Sosyal Medyadan gönderilen aynı doğrultudaki talepleri ve ilgili kurum müdürlerinin değerlendirmelerini de dikkate alan Vali Çeber, ‘Yoğun buz ve muhtemel riskler nedeniyle ziyaretçi öğrencilerimle beraber, sizlerin iletmiş olduğunuz fotoğraf ve değerlendirmelerinizi inceleyerek Çarşamba günü de tatil kararını sizlerle birlikte alıyoruz.’ dedi.

Öğrenciler Vali Çeber’in samimi karşılamasından ötürü çok mutlu olduklarını dile getirerek kendisine teşekkür ettiler ve birlikte pastayı kestiler.

ogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(5).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(9).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(7).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(2).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(1).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(3).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(8).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(4).jpgogrenciler-vali-ceber’e--bir-bakisi-var,-dersin-carsamba-da-tatil-pastasi-ikram-etti-(6).jpg


 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array
 • Array

RİZE HABERLERİ

RİZE'DE SAHAYA ÇIKTILAR

RİZE'DE SAHAYA ÇIKTILAR DOĞU Karadeniz'de, kültürel yaşamın bir parçası haline gelen atmaca yakalama sezonu başladı. Rize'de özel a...

RİZE'DE FINDIKLI BELEDİYESİNDEN BETON SANTRALİ

RİZE'DE FINDIKLI BELEDİYESİNDEN BETON SANTRALİ Fındıklı ilçesi CHP’li Belediye Başkanı Ercüment Şahin Çervatoğlu, göreve geldikten sonra İmece üslüyle büyük hizme...

Tüm Fotoğraflar    

  30.09.2020
 

30.09.2020..

İzlenme: 22

   
  29.09.2020
 

29.09.2020..

İzlenme: 33

   
  28.09.2020
 

28.09.2020..

İzlenme: 20

   
  26.09.2020
 

26.09.2020..

İzlenme: 27

   
 •  
 •  
 •  

 • Bugün haber eklenmedi.
tula basın tula basın
SAYMAZ KÖŞE YAZILARINA BAŞLIYOR.
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM

   


KİRALIK EV