Karakter boyutu :

Emen: Rizemiz’den Dünya Çapında Sanatçılar Çıkarmak İstiyoruz

Tarih 05 Kasım 2020, 16:27 Editör tula basın

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, hedeflerinin Rize'nin ülkemizin gelişiminde lokomotif olarak başı çekmesi olduğunu kaydederek, henüz lise sıralarında olan gençlerden dünya çapında sanatçılar çıkarmak istediklerini ifade etti.

Rize İl Milli Eğitim Müdürü Engin Emen, Rize Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesine gerçekleştirdiği ziyaretlerde hedeflerinin Rize'nin ülkemizin gelişiminde lokomotif olarak başı çekmesi olduğunu kaydederek, henüz lise sıralarında olan gençlerden dünya çapında sanatçılar çıkarmak istediklerini ifade etti.

Emen, beraberinde, Şube Müdürü Zekeriya Özdemir ile birlikte Türk Telekom Güzel Sanatlar Lisesi ile Sosyal Bilimler Lisesini ziyaret etti. Güzel Sanatlar Lisesinde öğrencilerle buluşan ve onlarla sohbet eden İl Milli Eğitim Müdürü Emen, öğrencilerin ortaya çıkarmış olduğu eserleri inceledi.

Sanatın beden ve ruha tesirinden bahseden Emen, “Okullarımızda yalnızca akademik becerileri değil sanat, spor ve sosyal aktiviteleri de ön plana çıkarma gayesindeyiz. Bu vesile ile henüz lise sıralarında olan genç Osman Hamdi Beyleri, Genç Aliye Bergerleri hatta Van Goghları bulup eğitim vererek Rizemiz’den dünya çapında sanatçılar çıkarmak istiyoruz” dedi.

Güzel Sanatlar Lisesindeki incelemelerin ardından Sosyal Bilimler Lisesine geçen Emen, burada okul idarecilerinin verdiği brifingi dinleyerek yüz yüze eğitim süreci hakkında bilgi aldı.

Sınıfları da ziyaret eden Emen,”Fen, teknoloji ve matematik alanlarında (STEM) yoğunlaştığımız kadar sosyal bilimler alanında da aynı özveri ve gayreti göstermek zorundayız, dünya klasmanında kalkınmak disiplinler arası işbirliği ile mümkün olabilir. Bizler de bu sıralardan kendi alanlarında ekoller yaratacak bilim insanlarını yetiştiriyoruz. Hedefimiz Rize'nin ülkemizin gelişiminde lokomotif olarak başı çekmesidir” diye konuştu.

rize-il-milli-egitim-muduru-engin-emen,-rize-turk-telekom-guzel-sanatlar-lisesi-ile-sosyal-bilimler-lisesi-ziyaretleri-(7).jpg


  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array

RİZE HABERLERİ

ÇAYKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ İŞÇİ ALIYOR

ÇAYKUR ENGELLİ VE ESKİ HÜKÜMLÜ İŞÇİ ALIYOR 4857 sayılı İş Kanununun 30 ncu maddesi gereğince çalıştırılması gereken Engelli ve Eski Hükümlü işçi kontenjanları...

RİZE'DE YİYECEKLERİNİ TİLKİ İLE PAYALŞTILAR

RİZE'DE YİYECEKLERİNİ TİLKİ İLE PAYALŞTILAR RİZE’nin Çamlıhemşin ilçesinde karla kaplı Kavrun Yaylası'nda gezinti yapan bir grup, karşılarına çıkan tilkiyi...

Tüm Fotoğraflar    

  02.12.2020
 

02.12.2020..

İzlenme: 13

   
  01.12.2020
 

01.12.2020..

İzlenme: 21

   
  30.11.2020
 

30.11.2020..

İzlenme: 27

   
tula basın tula basın
SAYMAZ KÖŞE YAZILARINA BAŞLIYOR.
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM

   


KİRALIK EV