Karakter boyutu :
Rize'de Sporcu ve Sanatçılardan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Kli

Rize'de Sporcu ve Sanatçılardan Kadına Yönelik Şiddetle Mücadeleye Kli

Tarih 25 Kasım 2020, 17:09 Editör tula basın

Rize Valiliği öncülüğünde hazırlanan klipte, Vali Kemal Çeber, Prof. Dr. Mustafa Karataş, milli kaleci Gökhan Akkan ile Oktay Kaynarca ve Yavuz Bingöl'ün de aralarında bulunduğu sanatçılar şiir okudu.


Rize Valiliği öncülüğünde "Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü" dolayısıyla çekilen klipte, bürokrat, öğretim üyesi, sporcu ve sanatçılar bir araya geldi.

Valilik İl Sosyal ve Etüt Proje Müdürlüğü, kadına yönelik şiddetle mücadelenin önemine dikkati çekmek amacıyla çalışma başlattı.

Bu kapsamda İl Sosyal ve Etüt Proje Müdürü Şule Cıvgaz Kazancıoğlu, yazdığı şiire klip çekmek için sanatçı, öğretim üyesi, futbolcu ve bürokratlarla görüşerek destek istedi. 

Talebi karşılık bulan Kazancıoğlu'nun kaleme aldığı şiirin her bir bölümü, Rize Valisi Kemal Çeber, Prof. Dr. Mustafa Karataş, sanatçılar Oktay Kaynarca, Yavuz Bingöl, Korcan Kol, Davut Güloğlu ve Alişan ile milli kaleci Gökhan Akkan tarafından okundu.

Birleştirilerek klip haline getirilen ve Valiliğin sosyal medya hesaplarından paylaşılan çalışma, ilgi gördü.

Kazancıoğlu, AA muhabirine, kadına şiddetin tüm toplumun sorunu olduğunu, bu nedenle her kesimi bir araya getirmek için çaba harcadıklarını söyledi.

Gösterilen ilginin kendilerini mutlu ettiğini dile getiren Kazancıoğlu, "Yazdığımız şiirin bölümlerini ilgili kişilere gönderdik. Herkes en kısa sürede video çekerek bizlere iletti. Biz de bu anlamlı günde klibi hazırladık ve servis ettik. Verilen destek işimizi kolaylaştırdı." dedi.

- Kazancıoğlu'nun yazdığı şiir ile seslendirenler şöyle:

"Yavuz Bingöl: "Her kadın bir bebektir. Mücevher olan gözyaşı damladıkça bizim değerimizin düşeceği bir masumiyeti simgeleyen."

Korcan Kol: "Her kadın bir çocuktur. Işıl Işıl gözlerine bakınca yarattıkları masalımsı dünyalarına misafir olabileceğiniz."

Oktay Kaynarca: "Her kadın bir evlattır. Bir annenin bir babanın gözünde hala büyümeyen ve cennet kokusunu duyabildikleri bir nimet olan."

Prof. Dr. Mustafa Karataş: "Her kadın bir kardeştir. Sıkılınca, bunalınca ruhunuza ilaç olan, bir sesiyle tüm dertlerini unutturan ve anne babanızdan kalan en önemli mirası olan."

Gökhan Akkan: "Her kadın bir eştir. Kalbinizin çağlayan ırmağı, yuvanızın mimarı, saadetinizin güneşi olarak ömrünüze parlayan."

Davut Güloğlu: "Her kadın bir annedir. En güzel eseri çocuk olan bir sanatçıdır. Bazen yaralarınızı iyileştiren bir doktor, ilk kelimelerinizi öğreten bir öğretmen, bazen de söküklerinizi diken bir terzidir, kısacası bir ışıktır o."

Alişan: "Her kadın bir üretendir, liderdir. Yeteneklerinin sınırlarını zorlayan, aklına koyduğunu yapan, önündeki engelleri avantaja çevirendir o."

Rize Valisi Kemal Çeber: "Her kadın bir dünyadır. Hayatımızın her anını daha özel kılarak güzelleştiren, dünyamızı daha yaşanılası hale getiren, fedakarlıkları, emekleri, sevgileri ve mücadeleleri ile insanlığın umudunu yeşerten tüm kadınlarımız başımızın tacıdır."


  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array
  • Array

BÖLGE

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeğeni Ahmet Erdoğan Memleketi Rize’de Toprağ

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Yeğeni Ahmet Erdoğan Memleketi Rize’de Toprağ Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedavisi gördüğü Kocaeli'ndeki hastanede yaşamını yitiren Cumhurbaşkanı Recep T...

Öğretmenlerden "Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası"da "Türkiye Sın

Öğretmenlerden Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası etkinlikleri kapsamında Türkiye'nin farklı bölgeleri ve Kuzey Kıbrıs Tür...

Tüm Fotoğraflar    

  28.01.2021
 

28.01.2021..

İzlenme: 7

   
  27.01.2021
 

27.01.2021..

İzlenme: 4

   
  26.01.2021
 

26.01.2021..

İzlenme: 3

   
  25.01.2021
 

25.01.2021..

İzlenme: 18

   
tula basın tula basın
SAYMAZ KÖŞE YAZILARINA BAŞLIYOR.
Orhan Yazıcılar Orhan Yazıcılar
HİKMET HOCA GİDİCİ Mİ?
B.Ali KAVALCI B.Ali KAVALCI
KANDÖKEN TAŞÖREN CUNTACI
Ramazan Topcan Ramazan Topcan
VAKİT; AYRILIK VAKTİ
Azmi Kandemir Azmi Kandemir
MUHALEFET DEĞİŞEN VE GELİŞEN TÜRKİYE’YE İNTİBAK EDEMİYOR
İsmet KÖSOĞLU İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.


Tüm videolar

  27 Mayıs 1960'ta ne oldu? Videosu
 

27 Mayıs 1960'ta ne oldu?

   
  RİZE TANITIM Videosu
 

RİZE TANITIM