İsmet KÖSOĞLU
İsmet KÖSOĞLU
NECATİ HOCA VE ÇAY TV.
18 Haziran 2016, 17:16


Son yıllarda televizyonlarda yapılan Ramazan programlarının en çok izlenen hocalarının başında Necati Hoca geliyor.

   Bunu ben söylemiyorum açıklanan istatistiklerden anlıyoruz.

   Hangi yıl başladığını bilmiyorum ama yaklaşık 10 yıl oldu galiba. Gazeteci arkadaşım Orhan Yazıcılar Hoca ile yaptıkları Sahur Programı yurt içi ve yurtdışından ilgi ile izleniyor.

    Ramazan programlarının müdavimi Necati Hoca güzel anlatımı halkla birebir ilişkisi ve şivesi ile bu Mübarek ayda ÇAY TV.yi ayakta tutuyor dersem abartmış olmam.

    Çay Tv.uydu yayını ile Necati Hocayı dünyaya tanıtırken programın izlenmesi ile Rize’nin reklamını bedavaya yapıyor.Din adamı olması bir yana fahri turizm elçiliği bu program sayesine kendiliğinden oluşuyor.

    Her programda yüzlerce mesaj ve telefon aldıklarını söyleyen program sunucusu Orhan Yazıcılar ile ayrılmaz bir ikili ortaya çıkaran Necati Hoca resmi görevli İmamlıktan emekli olduktan sonra dini bilgilerini ekranlardan halkımızla paylaşıyor.

    Kur’an, Sünnet ışığında dini konularda insanımızı aydınlatan Necati Hoca’nın güzel hizmet verdiğine inanıyoruz. Allah, Peygamber sevgisiyle birlikte insanları sevmeyi, çevreyi sevmeyi, yardımlaşmayı, ibadet yapmayı mümkün olduğunca yaşamayı tavsiye eden Hocamız 90’a yaklaşan yaşı ile Çay Tv. ekranlarıyla özdeşleşmiş.

    Bir programlarında eski Bakan Namık Kemal Zeybek’i eleştirdiklerini söyleyen Orhan Yazıcılar meslektaşımın program sonrasında eski Bakan Sn.N. Kemal Zeybek’in şahsını telefonla arayarak uzun bir sohbette bulunduklarını söyledi. Eski Kültür Bakanı Zeybek’in sürekli ÇAY TV. izleyicisi olduğunu söyleyen Orhan Yazıcılar’ın programlarının uydu yayını yapan Tv. kanallarının başında geldiğini söylemeyi de ihmal etmedi.

    Çay Tv. Rize’deki en eski tv. Kanallarımızdan birisi. Yayınlarıyla yıllardır bölgemize hizmet veriyor. Kurucusu Cemal Külünkoğlu başta olmak üzere İsmail Torlak ve yönetimde birçok tanıdık dostum var.

    Başarılı hizmetler başarılı insanlarla kazanılır. Savaşlarda tecrübeli konutanlarla kazanıldığı gibi. İşi ehline vermek zaten sünnettendir.

    Çay Tv. Yönetimi, iş bilen tecrübeli sunucusu Orhan Yazıcılar’ı Necati Hoca ile bu Ramazanda da ayırmayarak en güzel etkinlikte bulunuyor. Sağlıklı nice Ramazanlar dileğiyle Necati Hoca ve Orhan Yazıcılara Umre ziyaretlerinde bizi de unutmamaları dileğiyle başarılarının daim olmasını diliyorum.

Bu yazı 94996 defa okunmuştur.